Dzisiaj jest: 19 maja 2024, Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Kategorie

Polecani producenci

Reklama
WawanetZakupyAktualności › Naczynia do idealnej jesiennej zapiekanki

Naczynia do idealnej jesiennej zapiekanki

Jesienna aura potrafi człowiekowi dać w kość. Kiedy nudzi cię już twój ulubiony serial, a niedoczytana książka sprawi, że po kilku przeczytanych stronach staniecie się senni, idealnym rozwiązaniem tejże patowej sytuacji może być odświeżenie swoich zdolności kulinarnych, gdyż nie od dzisiaj wiadomo, że nie ma niczego lepszego dla człowieka niż czyste endorfiny.

Hormon szczęścia powstaje na skutek śmiechu, wysiłku fizycznego, w niektórych technikach akupunktury i przede wszystkim podczas jedzenia. Właśnie ten ostatni czynnik może być naszym panaceum na jesienną monotonie. Co prawda nie każdy z nas urodził się drugim Gordonem Ramsayem, jednak pewne kulinarne pyszności wymagają w pierwszej kolejności zaangażowania i pasji, doświadczenie schodzi na drugi plan.

Najpewniejszym sposobem na odzyskanie dobrego samopoczucia i pozytywnej energii są domowej roboty zapiekanki, które nie tylko łatwo przyrządzić, ale również mogą stanowić świetne połączenie tego co zdrowe i pożywne. Jedyne czego potrzebujemy to składniki, piekarnik i odpowiednie naczynia. Jeżeli pieczemy dla wielu osób zadbajmy również o wytworne naczynia, ponieważ jedna z niepotwierdzonych legend mówi o tym, że im lepiej podany posiłek, tym lepiej smakuje serwowane danie.

W zasadzie nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na wyśmienite zapiekanki, tutaj w grę w dużym stopniu wchodzą nasze preferencje smakowe. Istnieje jednak pewien wzór, którego podstawą jest wybór pierwotnego składnika. W pierwszej kolejności zastanówmy się czy stawiamy na makaron lub pieczone ziemniaki, drugim ważnym elementem są warzywa, a nierozerwalną podstawę stanowią suszone pomidory. Nie zaszkodzi dodać kilka ząbków czosnku, szczyptę rozmarynu, bazylii oraz oregano. Nieodłączną częścią zapiekanki jest rzecz jasna ser żółty z lekką domieszką mozzarelli. Po upieczeniu całości w odpowiedniej temperaturze, wkładamy porcje do odpowiednio dobranego naczynia i ze spokojnym sumieniem, bez obaw, że dorwie nas ponownie jesienna monotonia, możemy powrócić do ulubionego serialu lub niedoczytanej książki. 

A jak szukacie odpowiednich naczyń do zapiekanek polecamy serię Bake&Cook od Lubiany, które do dnia 31.10.2019 r. są w promocyjnych cenach.

Reklama